Dekorativní nátěry Belinka

Belinka – vše pro dřevo


Nátěry Belinka jsou přípravky pro ochranu a dekoraci dřeva. Dřevo tedy preventivně chrání před dřevokaznými škůdci, povětrnostními a mechanickými vlivy, dekorativně jej zbarvují a již napadené dřevo mohou i uzdravit.

Jde o lásku ke dřevu

Ve společnosti Belinka se již déle než 40 let zabýváme ochranou dřeva a vývojem i výrobou nových, stále lepších prostředků chránících a zušlechťujících dřevo. Naši odborníci neustále zkoumají a sledují světové trendy v oblasti nátěrů a získávají složky, které zlepšují kvalitu výrobků značky Belinka. Za dlouhá desetiletí svého působení se Belinka stala synonymem pro ochranu dřeva.

 

Impregnace a sanace dřeva

Impregnace je nátěr, který obsahuje biocidy a zabraňuje tak vývinu škůdců uvnitř dřeva. Pro úspěšnou sanaci musíme nejdříve zjistit druh škůdce a rozsah poškození. Poté vybereme prostředek, který použijeme k hubení lesních škůdců.

Zobrazit více

Povrchové nátěry

Povrchové nátěry chrání dřevo před povětrnostními a mechanickými vlivy a zároveň dřevo dekorativně zbarvují. Dělí se na lazury (které jsou poloprůsvitné a zachovávají viditelnou strukturu dřeva) a krycí barvy (které dřevo zcela překryjí).

Zobrazit více

Zesvětlovací lazura

Illumina je lazurovací nátěr určen především na zesvětlení dřeva, které bylo dříve natřené tmavou lazurou. Nátěr neodbarvuje tmavé povrchy, ale má dostatečnou kryvost, aby rovnoměrně překryl tmavou lazuru a svým odstínem se přibližuje k přírodní barvě smrkového dřeva.

Zobrazit více

Vodní nátěry

Nátěry na dřevo na vodní báze nejsou škodlivé pro životní prostředí, rychle schnou, nemají nepříjemný zápach a jsou jednoduché na aplikaci.

Zobrazit více

Oleje na dřevo

Všechny oleje na dřevo od Belinky jsou biologicky rozložitelné. Kromě toho, že neškodí zdraví, jsou tyto výrobky také šetrné k životnímu prostředí.

Zobrazit více

Tmely

Tmel na dřevo Belinka je jednosložkový barevný disperzní prostředek určený pro opravy menších vad, poškození a nerovností dřeva.

Zobrazit více

Oleje jsou přirozenou ochranou dřeva

Desítky let jsou zapotřebí k tomu, aby příroda člověku darovala dřevo. V průběhu ročních období po generace zraje jeho ušlechtilost. Jsme na něj pyšní a rádi ho předvádíme. Když ho chceme hýčkat, pečujme o něj přirozeně. Rádi Vám nyní představujeme oleje značky Belinka: nátěry na dřevo na bázi rostlinných a minerálních olejů.