Dekorativní nátěry Helios

Lazury HELIOS BORI

Lazury Helios BORI jsou transparentní nátěry, které tvoří na povrchu tenkou, transparentní elastickou vrstvu. Jsou určeny pro ochranu dřeva před vnějšími vlivy a obnovu starého dřeva. Voduodpuzující látky brání pronikání vody do otevřených pórů dřeva a s tím i vzniku trhlin a nabobtnání dřeva.

Tónované lazury v početných barevných odstínech slouží též jako mořidlo na dřevo a jsou výborný podklad pro lakování. Dobře se mezi sebou míchají, takže si i sami můžete připravit vlastní požadovaný odstín, i když není uveden na vzorkovnici.
K dispozici jsou lazury na bázi vody a na bázi rozpouštědel.

Kompletní přehled produktů lazury HELIOS bori najdete na našem produktovém webu Sluneční barvy. Podívejte se však předtím níže, kde vysvětlujeme a ukazujeme hlavní produkty z řady HELIOS BORI.


 

Tenkovrstvá lazura

Používá se pro dekoraci a ochranu dřeva ve vnitřním i venkovním prostředí: na dřevěné obložení, obložení stěn a stropů, zábradlí, jednoduchý nábytek.

Zobrazit více

Laková lazura UV PROTECTION

Dekorace a ochrana před povětrnostními vlivy a sluncem. Používá se na okna, dveře, rolety, žaluzie, zábradlí, vyložení, srub.

Zobrazit více

Lak lazura UV extra

Bezbarvá ochrana a dekorace dřeva ve vnitřním i venkovním prostředí. Na okna, dveře, rolety, žaluzie, zábradlí, dřevěné obložení a vyložení, sruby, zahradní besídky, zahradní nábytek.

Zobrazit více

BORI impregnace s biocidem W

Základní nátěr, který preventivně chrání dřevo před napadením plísní a houbami, zmodráním a hmyzem. Je založený na organických rozpouštědlech.

Zobrazit více

 

Dekorativní barvy HELIOS Spektra

Do sortimentu Spektra vnitřních barev na stěny patří výrobky na základě vodouředitelném, které splňují nejnovější požadavky ve světě vnitřních barev na stěny. Pokud se vám nejvíce libí krása jednobarevných povrchů v bílé barvě nebo v jemných pastelových odstínech, můžete si své potřeby/přání splnit jedním z výrobků tohoto sortimentu.
Helios vnitřní barvy na stěny jsou paropropustné a mají vysokou krycí schopnost.
Spektra vnitřní barvy na namáhané povrchy stěn vynikají velkým množstvím barevných odstínů (přes 3.000) namícháných v míchacím systému HGMIX. Tyto nátěrové hmoty jsou určeny na více namáhané povrchy (chodby, předsíně, schodiště, obývací pokoje …), které kromě mnoha dekorativních účinků potřebují i ochranu. Výborná vlastnost barev z tohoto segmentu je také možnost vyčištění skvrn.
Helios vnitřní barvy na namáhané povrchy jsou omyvatelné a vysoko paropropustné a krycí.


img-helios-spektra-classic-tp

HELIOS SPEKTRA Classic

Zvýšili jsme kryvost za sucha i za mokra, zdůraznili bělost a díky možnosti většího ředění (do 15 %) se barva snadněji nanáší.

Zobrazit více

img-helios-spektra-fresh_easy-tp

HELIOS SPEKTRA Fresh&Easy

Fresh&Easy vybrali spotřebitelé za nejinovativnější produkt v oblasti barev. Podívejte se sami.

Zobrazit více

img-helios-spektra-extra-tp

HELIOS SPEKTRA Extra

Extra zastupuje vyšší kvalitativní třídu vnitřních barev na stěny a nabízí zdokonalené vlastnosti a charakteristiky.

Zobrazit více

premium2

HELIOS SPEKTRA Premium

V návaznosti na nový design se pyšní i novými vylepšenými vlastnostmi se zvýšenou omyvatelností a lepší krycí schopností.

Zobrazit více

Vnitřní interiérové barvy HELIOS Spektra

Vnitřní barvy pro speciální účely jsou určeni pro stěny vystaveny vlhkosti, růstu mikroorganizmů nebo pro stěny, které jsou skvrnité tak, že je obyčejné disperzní barvy nepřekryjí. Jsou vyrobeny na vodouředitelném základě nebo na základě dearomatizovaných, pro člověka a životní prostředí bezpečných rozpouštědel. Schnou mimořádně rychle, dobře kryjí a jsou vysoce omyvatelné.

Vlastnosti barev jsou podmíněny jejím složením. Hlavní složky, které určují vlastnosti vnitřní barvy na stěny jsou pojivo, pigment, voda (v některých případech organické rozpouštědlo), plnidla a aditiva. Většina vnitřních malířských barev je vyrobena na bázi takzvaných disperzních pojiv. Druh a množství pojiva ovlivňuje vlastnosti vrstvy, jako jsou tvrdost, světelná stabilita, odolnost na vlivy počasí, náchylnost na ušpinění, pružnost apod.
Pro uživatele je důležité vědět, co může od dané barvy očekávat, protože se podle toho rozhoduje, kterou barvu vybere pro jednotlivé místnosti.

Pro více informací nás kontaktujte
info@rembrandtin.cz
0940 979 462

 

BARVY PRO SPECIÁLNÍ POUŽITÍ

HELIOS SPEKTRA Magnetic je základní vnitřní barva na stěny s magnetickým účinkem umožňujícím přichycení magnetů přímo na stěnu. Je vyrobena na bázi materiálu s magnetickými vlastnostmi černé barvy, proto ji používáme jako základní nátěr, který následně přetřeme vrchním dekorativním nátěrem (doporučujeme použít vysoce kvalitní omyvatelnou vnitřní barvu na stěny). Barva umožňuje přichycení magnetů přímo na povrch stěny (snadné připnutí kreseb, plakátů, vzkazů malými magnety bez poškození stěny). Nabízíme široký výběr barevných odstínů na míchacím systému HGMIX.

Helios-Spektra-Magnetic

HELIOS SPEKTRA Termo Top je vysoce kryvý termoizolační vnitřní nátěr na stěny. Obsahuje duté prvky, které vytvářejí teplotní překážku, díky níž je povrch teplejší a příjemnější na dotyk. Helios Spektra Termo Top v kombinaci se Spektra vnitřním tmelem Termo funguje tak, že v létě uchovává prostory chladné, v zimě pak teplé, což významně snižuje náklady za elektřinu na vytápění a klimatizaci prostor. Používání obou výrobků v systému účinně zabraňuje vzniku kondenzace vodní páry a díky tomu zamezuje i tvorbě plísní.

HELIOS-SPEKTRA-TERMO-TOP_5

HELIOS SPEKTRA Impregnace

Při natírání nových stěnových povrchů a obnově starých je správná příprava podkladu jeden z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují kvalitu a pěkný vzhled vrchní barevné vrstvy. Impregnace, která by měla být zvolena podle typu podkladu a vrchní vrstvy, proniká hluboce do podkladu, zpevňuje jej, snižuje jeho savost a podstatně zlepšuje přilnavost vnitřních tmelů a barev na stěny.

ID_akril lak za parket_ssID_lak za parket_ss

HELIOS SPEKTRA Vyrovnávací hmoty

Příprava samotného podkladu je jeden z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují přilnavost, vzhled a trvanlivost vrchního barevného nátěru. Rovné a hladké stěny zdůrazní estetický účinek povrchu, který chceme natřít. Všechny výrobky z tohoto sortimentu jsou již připraveny k vyrovnávání povrchů vnitřních stěn a stropů: omítky, sadrokartonové desky, beton..

KIT-grobi_profi_25kg

KIT-fini_profi_25kg

helios-tmel

HELIOS SPEKTRA Biocidní přípravky

Preventivní ochrana barevné vrstvy nebo dezinfekce již nakažených povrchů stěn. K přípravě podkladu před natíráním patří také sanace povrchů, které jsou nakaženy mikroorganizmy, jako jsou plísně a řasy. Po zničení plísní a řas na stěnách doporučujeme použití barvy s přídavkem biocidu, která delší dobu znemožní opětovný růst plísní.

sanitol

pleasil

HELIOS SPEKTRA Fasadní barvy

Pěkné, barevné fasády můžou určit vzhled ulic nebo celých městských čtvrtí, díky nimž jsou pak vizuálně zajímavé a rozpoznatelné. Bohužel v podmínkách průmyslové atmosféry vizuální přitažlivosti nemůže být jediným měřítkem při výběru nátěrů. Proto jsme v HELIOS-u za účelem dlouhodobé trvanlivosti fasádních povrchů vyvinuli různé nátěry, které trvale a účinně chrání budovy před agresivní atmosférou, srážkami, exhalacemi a jinými zdroji znečištění. Další informace o typech, vlastnostech a požadavcích jednotlivých fasádních barev můžete najít na následujícím odkazu: Fasádní barvy

Když vybíráme nátěr a barevný odstín fasády, musíme si uvědomit, že je výběr ovlivněn mnoha činiteli. Obvykle nejprve pomyslíme na estetický účinek – vliv vybraného nátěru a odstínu na vzhled budovy, sladění s její architekturou, vkus a přání vlastníka budovy atd. Zapomínáme, ale na technické a fyzikální vlastnosti, jak nátěru, tak budovy. Tím máme na mysli složení podkladu, přilnavost a trvalost nátěru na ní, odolnost vybraného nátěru a odstínu na světlo a vlivy počasí a také na zásady stavební fyziky, protože zásahy na venkovních stěnách ovlivňují funkci fasády a především její izolační vlastnosti.

Helios fasádní barvy tvoří akrylátové fasádní barvy, které jsou cenově výhodné a patří do třídy středně paropropustných a vysoce voděodolných barev. Vhodné jsou i pro ochranu fasádních povrchů, současně je práce s nimi díky vodní bázi příjemnější a rozhodně méně škodlivá než práce s barvami na bázi rozpouštědel.

Kromě toho sem patří fasádní barvy na základě silikonových pryskyřic, která spojuje maximální paropropustnost a voděodolnost a tudíž nejlepší možnou ochranu fasádních povrchů. Použitím vysoce stabilních UV pigmentů a pigmentů, které jsou odolné na vlivy počasí, ochranné funkce nátěru ještě zlepšíme.

AFB_profi_15

Silikonska_10

STANDARD-AFB_15_m

Helios-Spektra-Universal-fasádna-farba

HELIOS SPEKTRA Omítky

Ochrana a dekorace fasádních povrchů tepelně izolačním systémem zabezpečuje budovám kvalitní a úsporný „oděv“. SPEKTRA omítky a příslušná lepidla splňují nejnovější evropské standardy a umožňují zabezpečit komplexní řešení pro Váš objekt.

Do téhle řady patří tenkovrstvá silikonová omítka – výrazně odolná vůči vodě, povětrnostním vlivům, má nejvyšší paropropustnost a univerzální použití a také akrylátová omítka, která je voděodolná a paropropustná. Díky svým vlastnostem je odolná povětrnostním vlivům a mechanickému zatížení.
Společnost Rembrandtin je též držitelem Evropského technického osvědčení ETA – 08/0122 (EPS) a ETA – 08/0078 (MW).

Akrilatni-omet_profi

Silikonski-omet_profi

HELIOS IDEAL laky na parkety

Jsou určeny k lakování dřevěných povrchů, po nichž se chodí – parket, plovoucích podlah a jiných dřevěných, mechanicky zatížených předmětů. Laky na parkety jsou jedinými prostředky na ochranu podlahy zachovávající přírodní krásu dřeva při minimální údržbě. Skupinu s obchodním jménem IDEAL můžeme podle účelu použití rozdělit do dvou skupin: laky, které obzvláště doporučujeme na velmi zatížené povrchy a laky doporučené pro běžně zatížené povrchy.

Akril emajl_065_png_ss

Akril lak_075_png_ss

HELIOS TESSAROL emaily na kov a dřevo

Emaily slouží na ochranu a dekoraci dřevěných a kovových povrchů. Při dřevěných površích vrchní nátěr dodává dřevu lesk a odolnost vůči vodě a jemným čisticím prostředkům používaných v domácnosti.

Kov i dřevo mají omezenou životnost. Největším nepřítelem kovových předmětů jsou voda a vzduch. Proto je třeba železné předměty, než je do konce opracujeme, vždy ochránit základním antikorozním nátěrem, jenž zabrání rezavění.

Na povrch chráněný před rezavěním nanášíme krycí barvy nebo emaily, které dodají povrchu požadovaný dekorativní efekt – barevný odstín a stupeň lesku – a chrání jej před vnějšími vlivy. K vnějšímu použití jsou vhodnější lesklé nátěry, které jsou odolnější vůči atmosférickým vlivům. K vnitřnímu použití jsou vhodné lesklé i matné emaily. Chceme-li dosáhnout trvalejšího lesku, dodatečně je natřeme bezbarevným lakem.

Akril emajl_065_png_ss

Akril lak_075_png_ss

Akril les_075_png_ss

Emajl_075_png_ss